Komiksy
Šlofíkov 2015

Kreslené příběhy z legového městečka Šlofíkova vám představí zbrusu nové přátele, na které nikde jinde nenarazíte. Autorem tohoto komiksu je Icewalker, tvůrce populární stripové série Jedi Šoustkast.
O městečku:

Rok 2015 našeho letopočtu. Celá Evropa je obsazena Asiaty... Celá? Ne! V jednom českém městečku se nachází časoprostorový zlom, ze kterého proudí ven roztodivná stvoření, jichž se příslušníci východních národů obávají, a tak se radši drží dál. Skupinky vietnamských trhovců, kteří tu přece jen zkusí své štěstí, nemají snadný život...

Zlom mimojiné způsobuje, že se v městečku stále opakuje rok 2015, pročež, až na pár výjimek, nikdo nestárne a starosta si nemusí lámat hlavu s tím, že by mu skončil mandát.


Svazek 1
kompletní
První komiksový sešit obsahuje
pět příběhů zveřejněných
mezi lety 2009 a 2011.

>> Přečíst celé <<

Jednotlivé příběhy:
1 Jak na nový rok, tak po celý rok
2 Blbý a blbější
3 Vagabund
4 Jak Jozífek ke štěstí přišel
5 Transgougougot


Ze zákulisí:

"Město Šlofíkov je známo svou relativní rasovou tolerancí, neschopnou policií a velkým zastoupením svobodných otců s dětmi. Volby na starostu jsou tu mainstreamová zábava, probíhající pouze přes televizi, a zavřít vás do vězení či do psychiatrické léčebny je asi tak snadné, jako si ráno nasadit ponožky. Ale tyhle ponožky smrdí." (Kubi-Wan)